Żłobek Bambino

Pomysł powstania Żłobka Bambino zrodził się z potrzeby serca i chwili. Same byłyśmy mamami poszukującymi ciepłego, domowego miejsca, które jest przyjazne zarówno dla dzieci jak i rodziców.
Marzyłyśmy o miejscu, gdzie dziecko jest bezpieczne, traktowane indywidualnie, z szacunkiem i troską. Miejscu, gdzie dziecko czuje się dobrze, uczęszcza do niego z wielką radością, a chęć zdobywania przez niego nowych wyzwań i umiejętności zostaje w pełni zaspokojona.

Bambino to kameralny, niepubliczny żłobek z miejscem przeznaczonym dla 20 dzieci
w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

Żłobek składa się z 7 pomieszczeń. Do dyspozycji mamy: przestronną salę dydaktyczną/zabaw dla dzieci, z zapewnionym miejscem na odpoczynek i relaks, szatnię dla dzieci z miejscem na wózki, pomieszczenie socjalno-szatniowe, rozdzielnię posiłków, zmywalnię naczyń stołowych, pomieszczenie higieniczno-sanitarne z WC dla dzieci, WC ogólnodostępne/dla personelu (przystosowane dla osób niepełnosprawnych).

Placówka została przystosowana do wymagań przeciwpożarowych i higienicznych Sanepidu oraz BHP, bo bezpieczeństwo naszych Maluszków stawiamy na pierwszym miejscu. Całe wyposażenie, sprzęt znajdujący się w naszym lokalu posiada niezbędne certyfikaty i atesty higieniczne. Dbając o zdrowie naszych podopiecznych, sale są systematycznie odkażane lampami bakteriobójczymi (jest to jedna z lepszych form dezynfekcji, gdyż promieniowanie nieodwracalnie dezaktywują wszelkie drobnoustroje) oraz ozonowane.

Personel żłobka posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z najmłodszymi dziećmi. Nasza kadra kieruje się nie tylko wiedzą, praktyką i rozsądkiem, ale i ogromnym sercem do każdego Maluszka.

W naszym żłobku odbywają się:
• zajęcia ogólnorozwojowe
• zajęcia z elementami bajkoterapii
• zajęcia rytmiczne/taneczne
• zajęcia plastyczne (rysujemy, malujemy, wycinamy, kleimy)
• zabawy z językiem angielskim
• zajęcia ruchowe (w tym spacery na świeżym powietrzu)
• zajęcia usprawniające samodzielność
• zajęcia tematyczne i okolicznościowe (np. Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka, Mikołajki, Dzień Pluszowego Misia, Pierwszy Dzień Wiosny itp.)
• ponadto wykorzystujemy muzykę do pracy z dziećmi (gramy, tańczymy, śpiewamy i się dobrze bawimy), a także zajęcia Gordonowskie.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW ZE SWOIMI POCIECHAMI DO ODWIEDZENIA NASZEGO ŻŁOBKA.